Sport

Italia kërkon ekstradimin e Robinhos

 

Ministria e Drejtësisë në Itali i ka dërguar kërkesë zyrtare Brazilit për ekstradimin e ish-sulmuesit të Milanit, Robihno, kanë raportuar mediumet braziliane të martën.

Robinho në janar të këtij viti u dënua me nëntë vite burgim për përdhunim dhe dhunim në grup ndaj një 23-vjeçareje në një klub nate në qytetin e Milanos më 22 janar të vitit 2013.