Sport

Asllani rinovon kontratën me Hoffenheimin

 

Sulmuesi Fisnik Asllani ka rinovuar kontratën me skuadrën e Hoffenheimit. Zyrtarizimi i rinovimit të kontratës është bërë i ditur nga klubi gjerman të premten në sajtin zyrtar.

Asllani e ka rinovuar kontratën për dy vjet dhe do të jetë pjesë e Hoffenheimit deri në verën e vitit 2026. Asllani është pjesë e Hoffenheimit prej vitit 2020, ndërsa vitin e shkuar është promovuar në ekipin e parë.