Sport

Mosefikasiteti i Manes, shqetësim për Bayernin

 

Te Bayern Muencheni po shpresojnë që pas pushimit të ndeshjeve ndërkombëtare t’u kthehen fitoreve. Skuadra bavareze është futur në një krizë të rezultateve dhe aktualisht zë vendin e pestë në Bundesligë, pas shtatë ndeshjeve të zhvilluara deri më tani.

Bayerni e pret Bayer Leverkusenin të premten mbrëma. Bayerni është pa fitore që nga mesi i muajit gusht, një pozicion i panjohur për një klub që po lufton për titullin e njëmbëdhjetë rresht.