Sport

Muqolli merr drejtimin e Vushtrrisë

 

Njëri prej hendbollistëve më të mirë kosovarë, Arben Muqolli është zgjedhur trajner i klubit të hendbollit Vushtrria.

Ekipi vushtrrias e ka konfirmuar marrëveshjen me Muqollin të enjten, i cili do ta drejtojë ekipin për sezonin 2022/23. Muqolli për kohë të gjatë ka qenë pjesë e ekipit nga Peja, Besa Famgas si trajner dhe ndihmëstrajner.