Sport

Prishtina kërkon fitore ndaj lideres në ndeshjen e mbetur

 

Te Prishtina janë të vendosur t’ia shkaktojnë skuadrës së Dritës humbjen e parë këtë edicion në Superligën e Kosovës në futboll. Fitoren ndaj Dritës, Prishtina synon ta arrijë në shtëpinë e saj, në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Prishtina e pret Dritën të mërkurën mbrëma në ndeshjen e mbetur të xhiros së katërt, e cila luhet prej orës 19:00 dhe me tifozë në tribuna. Kjo ndeshje ishte shtyrë dy herë. Herën e parë është shtyrë pasi në stadiumin “Fadil Vokrri” zhvillohej ndeshja mes Ballkanit dhe Shkupit, ndërsa herën e dytë ishte shtyrë për shkak se luante Përfaqësuesja e futbollisteve.