Sport

Sigal Prishtina përballet me Kalevin në gjysmëfinale të turneut kualifikues

 

Skuadra e Sigal Prishtinës ka mësuar kundërshtarin e duelit gysmëfinal në kuadër të turneut kualifikues të FIBA Europe Cup. Në gjysmëfinale, Prishtina do të përballet me ekipin nga Estonia, BC Kalev.

Kjo ndeshje zhvillohet të mërkurën në Lituani dhe i takon Grupit B kualifikues.