Sport

Southgate thotë se është njeriu i duhur për ta udhëhequr Anglinë

 

Përzgjedhësi në presion të madh, Gareth Southgate, ka thënë se mbetet njeriu i duhur për ta udhëhequr Anglinë në Kupën e Botës dhe beson se kjo skuadër do të shkëlqejë në Katar.

Pasi u eliminua në gjysmëfinale në Rusi para katër vjetësh dhe ishte finaliste në vitin e kaluar në Kampionatin Evropian, Anglia mbetet pretenduese për ta ngritur lart trofeun e çmuar të Botërorit këtë dimër.