Sport

Hearn: Nuk ka gjasa të arrihet të hënën marrëveshja për meçin Fury – Joshua

 

Promotori i famshëm i boksit Eddie Hearn, ka thënë se nuk ka gjasa që të firmoset deri të hënën (nesër) kontrata për përballjen e madhe të peshës së rëndë në boks mes Tyson Furyt dhe Anthony Joshuas, raporton BBC.

Promotori i Furyt, kampionit të botës në versionin WBC, ka dhënë kohë deri të hënën të nënshkruhet kontrata për përballjen britanike mes Furyt e Joshuas.