Sport

Edoardo Reja: Dhamë çdo gjë, por na kushtuan gabimet

 

Përzgjedhësi i Shqipërisë, Edoardo Reja ka theksuar se ishin gabimet individuale që vendosën ndeshjen ndaj Izraelit.

Shqipëria është mposhtur në Izrael dhe do të garojë në Ligën B të Ligës së Kombeve edhe në edicionin e ardhshëm. Kuqezinjve u është dashur fitorja ndaj Izraelit për të shpresuar në promovim në Ligën A. Por Shqipëria pësoi 2:1 nga Izraeli, të shtunën mbrëma në Tel Aviv dhe mbetet pa gjasa.