Sport

Kosova U21 fiton 1:0, selektori i Grenlandës shprehet krenar për “sensacionin e jashtëzakonshëm”

 

Përfaqësuesja U21 e Kosovës në futboll e ka fituar 1:0 ndeshjen stërvitore ndaj Grenlandës. Ndeshja është luajtur të premten në bregdetin e Turqisë, ndërsa për të FFK-ja nuk ka lëshuar ende ndonjë informatë. Por është selektori i Grenlandës, Morten Rutkjaer që ka njoftuar për ndeshjen dhe rezultatin e saj.

Grenlanda ka luajtur ndeshje të rrallë ndërkombëtare. Madje Rutkjaer ka shkruar se për Grenlandën ishte ndeshja më e madhe ndonjëherë. Grenlanda nuk është pjesë e FIFA-s.