Sport

Minchev i kënaqur me fitoren, por jo me lojën

 

Trajneri i Trepçës, Lubomir Minchev është shprehur i kënaqur me fitoren ndaj Rahovecit. Por ai është kritik për gabimet që i bëri skuadra mitrovicase në “Mizahir Isma”.

“Jam i kënaqur që kemi fituar lojën, por jo me mënyrën se si e kemi fituar ndeshjen. Kemi bërë shumë gabime dhe nuk kemi zgjedhur mirë disa situata”, ka thënë Minchev. E di që kjo ndeshje na shërben për të ardhmen. Në dy javët e ardhshme kemi ndeshje shumë të forta”, ka shtuar trajneri bullgar.