Sport

Trepça pa telashe ndaj Rahovecit, tani fokusohet në FIBA Europe Cup

 

Trepça ka vazhduar me fitore në Superligën e Kosovës në basketboll. Të premten mbrëma, skuadra mitrovicase e mposhti Rahovecin në palestrën “Mizahir Isma” me rezultatin 87:80.

Në fakt Trepça është shkëputur që në çerekun e parë dhe ka mbajtur epërsi dyshifrore thuajse gjatë tërë kohës. Çerekun e parë mitrovicasit e fituan me rezultatin 26:14.