Sport

Prishtinës i zbutet dënimi pas ankesës

 

Skuadrës së Prishtinës i është zbutur dënimi prej dy ndeshjeve të luajtura pa praninë e tifozëve nga Komisioni Disiplinor pas incidentit që ndodhi para ndeshjes kundër Ballkanit në stadiumin “Fadil Vokrri” të zhvilluar në fillim të këtij muaji.

Prishtina u pat dënuar me dy ndeshje pa praninë e shikuesve dhe pati marrë një gjobë prej 1200 eurosh, si pasojë e incidentit në ndeshjen e xhiros së pesë.