Sport

Dortmundi fiton dhe merr kryesimin në Gjermani

 

Borussia Dortmundi ka lënë prapa dy humbjet rresht të pësuara në Ligën e Kampionëve dhe Bundesligë.

Dortmundi të shtunën mposhti Schalken me rezultatin 1:0.