Sport

Haalandi i Cityt gati t’i tregojë Dortmundit se çfarë i mungon

 

Borussia Dortmundi e di shumë mirë aftësinë e sulmuesit Erling Haaland për ta shkatërruar mbrojtjen kundërshtare në Ligën e Kampionëve. Ekipi gjerman tani duhet të tentojë ta ndalë norvegjezin, kur të përballet me Manchester Cityn, të mërkurën mbrëma.

Haaland u shndërrua në një nga sulmuesit më të frikshëm në botë gjatë dy vjetëve e gjysmë në Gjermani, duke shënuar 86 gola në 89 ndeshje për Dortmundin. Ai para fillimit të këtij sezoni e la Dortmundin për Cityn dhe në tetë ndeshje me fanellën e ekipit anglez deri më tani ka shënuar 12 gola.