Sport

Drita e Gjilani kërkojnë fitoren në derbin pa shikues

 

Te Drita janë të gatshëm për derbin e madh kundër rivalit lokal, Gjilanit. Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, ndeshjen ndaj Gjilanit e ka quajtur speciale. Nuhiu pret që ekipi i tij të tregojë karakter.

Dueli mes Dritës dhe Gjilanit zhvillohet të mërkurën prej orës 15:00 dhe është kryesori i xhiros së shtatë të Superligës së Kosovës në futboll. Derbi zhvillohet në stadiumin me bari sintetik në Gjilan. Drita si organizatore ka bërë të ditur se ndeshja luhet pa praninë e shikuesve për shkak se nuk ka infrastrukturë të përshtatshme dhe se fusha nuk ofron siguri. Sipas Dritës, këtë vendim të prerë e ka marrë Stacioni Policor në Gjilan.