Sport

Tenis, Kyrgios eliminohet në çerekfinale të “US Open”

Foto: Getty Images
 

Tenisti australian Nick Kyrgios është eliminuar në çerekfinale të turneut Grand Slam “US Open”.

Kyrgios u mposht 3:2 në sete (7:5, 4:6, 7:5, 6:7 dhe 6:4) nga rusi Karen Khachanov.