Sport

Trajneri i Yllit udhëheq Bosnjën drejt fitores së madhe ndaj Francës

 

Adis Beçiragiq ka udhëhequr Golden Eagle Yllin drejt dy titujve të kampionit në Superligën e Kosovës në basketboll. Tani Beçiragiq është i angazhuar te përfaqësuesja e Bosnjë-Hercegovinës dhe të shtunën ka udhëhequr nga stoli boshnjakët drejt një fitoreje të madhe.

Në kuadër të kualifikimeve për Botërorin 2023, Bosnjë-Hercegovina ka fituar në Sarajevë ndaj Francës me shifrat 96:90. Madje fitoren e ka arritur vetëm pas dy vazhdimeve nga pesë minuta, në një atmosferë të zjarrtë.