Sport

Welbeck vazhdon kontratën me Brightonin

Foto: AP
 

Danny Welbeck ka nënshkruar kontratë të re dyvjeçare me Brightonin, deri në vitin 2024.

Ish-sulmuesi i Manchester Unitedit dhe Arsenalit iu bashkua Brightonit në tetor të vitit 2020 dhe ka shënuar 12 gola në 53 paraqitje për këtë skuadër.