Sport

City mbyll afatin kalimtar të verës

 

Pep Guardiola beson se Manchester City e ka përfunduar afatin kalimtar të verës, vetëm nëse ndodh ndonjë e papritur.

Kampioni i Premier Leagues e transferoi Erling Haalandin nga Borussia Dortmundi, mesfushorin e Leedsit, Kalvin Phillipsin, si dhe mbrojtësin e krahut të majtë, Sergio Gomezin, nga skuadra e Anderlechtit. Që të tre i kushtuan Cityt rreth 104 milionë funte.