Sport

Trepça synon në “Minatori” kualifikimin në FIBA Europe Cup

 

Te KB Trepça besojnë se mund të kualifikohen në fazën e grupeve të FIBA Europe Cup në paraqitjen e parë në arenën ndërkombëtare. Nënkampionia dhe fituesja e Kupës së Kosovës, do të kërkojë fazën e grupeve nëpërmjet kualifikimeve që do të zhvillohen në fund të muajit të ardhshëm. E kualifikimet e Grupit A, në të cilin bën pjesë Trepça do të mbahen në palestrën “Minatori” në Mitrovicë. KB Trepça të mërkurën ka njoftuar se ka fituar të drejtën nga FIBA për organizimin e këtij turneu kualifikues, që do të mbahet prej 27 deri më 30 shtator.

“Një lajm i madh për klubin tonë, qytetin, tifozët dhe basketbollin kosovar në përgjithësi.