Sport

Te Young Boysi presin shumë nga Kastriot Imeri

Kastriot Imeri
 

Futbollisti Kastriot Imeri ka kaluar te skuadra më e madhe zvicerane, Young Boys. Imeri deri më tani ka luajtur për Servetten, ndërsa të martën ka bërë hapin e madh në karrierë.

Young Boysi i Bernit ka dominuar në vitet e fundit në futbollin zviceran, ndërsa edicionin e kaluar ishte i treti. Këtë edicion synon të kthehet te titulli, ndërsa pritjet nga Imeri janë shumë të mëdha. 22-vjeçari llogaritet prej futbollistëve më të talentuar në Zvicër. Me Servetten kishte kontratë edhe një vit dhe ky klub ishte i interesuar ta shesë për të fituar financiarisht prej Imerit. Ndërkohë kosovari ishte i vendosur për hapin para në karrierë.