Sport

Te skuadra elitare zvicerane presin shumë nga reprezentuesi i Kosovës

 

Drilon Tahirukaj është aloja e djathtë e parë e Kosovës. Te Deçani në edicionin e kaluar të Superligës së Kosovës në hendboll kryesisht është aktivizuar në pozitën e bekut të djathtë. Për pozitën e bekut të djathtë është angazhuar edhe te skuadra zvicerane, Kreuzlingen.

Kreuzlingeni të enjten ka bërë zyrtarë transferimin e Drilon Tahirukajt. Kjo skuadër për herë të parë do të luajë në Superligën e Zvicrës, ndërsa në përbërje ka shumë shqiptarë. Dhe beku i parë i djathtë, përkatësisht fundori që gjuan me dorë të majtë, është Drenit Tahirukaj. Dreniti është vëllai i Drilonit e po ashtu reprezentues i Kosovës. Dhe Driloni është angazhuar nga Kreuzligeni si mbështetje për Drenitin.