Sport

Rexhbeçaj beson në sukses me Augsburgun pavarësisht startit të dobët

 

Elvis Rexhbeçaj javë më parë u zyrtarizua si lojtar i ri i skuadrës së Augsburgut që bën gara në Bundesligës e Gjermanisë. Dhe, transferimi i tij tek Augsburgu bëri bujë të madhe. Rexhbeçaj vlerësohet lart në Gjermani, por fillimi i aventurës së re me Augsburgun nuk ishte ai që mesfushori qendror e ka dashur.

Augsburgu u mposht në shtëpi me rezultatin e thellë 4:0 nga Freiburgu në ndeshjen e rundit të parë të sezonit të ri të Bundesligës. Freiburgu me atë fitore zgjati serinë në tetë ndeshje pa humbje ndaj skuadrës ku luan mesfushori nga Prizreni. Në këtë duel që u luajt të shtunën, Rexhbeçaj ishte titullar dhe luajti deri në minutën e 75-të.