Sport

West Hami interesohet për Kehrerin

 

West Ham Unitedi ka shprehur interesim për mbrojtësin e Paris Saint-Germainit, Thilo Kehrer.

“Sky Sports” raporton të martën se ekipi anglez ka bërë ofertë zyrtare për 25-vjeçarin, i cili mund të luajë si mbrojtës krahu dhe qendërmbrojtës. Për kartonin e 25-vjeçarit, West Hami ka ofruar 20 milionë euro. Kehrer ka kontratë me Parisin deri në vitin e ardhshëm, ndërsa klubit francez i është bashkuar në vitin 2018 nga Schalke.