Sport

Te Shkupi të bindur se do ta kalojnë Shamrockun

 

Te Shkupi janë të vendosur për ta përmbysur rezultatin e ndeshjes së parë dhe ta kalojnë Shamrock Roversin e Irlandës në raundin e tretë kualifikues të Ligës së Evropës. Nëse e kalon Shamrockun, skuadra shqiptare e siguron paraqitjen në fazën grupore, të paktën në Ligën e Konferencës.

Kampioni i Maqedonisë së Veriut, Shkupi, e pret Shamrockun në stadiumin “Todor Proeski” të martën nga ora 21:00. Ndeshjen e parë të luajtur javën e kaluar në Irlandë, Shamrocku e kishte fituar me shifrat 3:1. Madje golin e tretë skuadra irlandeze e kishte shënuar në minutën e 97-të. Shkupit i duhet fitore me dy gola dallim për të siguruar vazhdimet, ndërsa me fitore me tre gola dallim avancon në plejofin e Ligës së Evropës, që është niveli i dytë i garave evropiane.