Sport

Rexhbeçaj pëson humbje të thellë në xhiron e parë të Bundesligës

 

Mesfushori Elvis Rexhbeçaj ka qenë titullar dhe i ka luajtur 75 minuta në humbjen që Augsburgu e ka pësuar në shtëpi ndaj Freiburgut të shtunën në xhiron e parë të Bundesligës.

Michael Gregorritsch (46’), Vincenzo Grifo (48’), Matthias Ginter (61’) dhe Ritsu Doan (78’) realizuan golat për Freiburgun.