2 perditesime
22:27

Bayerni e nis me fitore të thellë mbrojtjen e titullit në Gjermani

Bayern Muencheni e ka nisur mbrojtjen e titullit të Bundesligës me fitore të thellë. Bayerni të premten fitoi 6:1 ndeshjen e xhiros së parë të Bundesligës gjermane.

Fitoi në udhëtim ndaj Eintracht Franfurtit. Serinë e golave e hapi Joshua Kimmich. Ai shënoi në minutën e pestë, ndërsa gjashtë minuta më vonë epërsinë në 2:0 e ngriti Benjamin Pavard. Sadio Mane shënoi golin e tretë. Për Manen është debutim në ndeshje zyrtare me fanellën e Bayernit.

Ai shënoi në minutën e 29-të. Për 4:0 me u përkujdes Jamal Musiala. Ai shënoi në minutën e 35-të, ndërsa në minutën e 43-të golin e pestë e realizoi Serge Gnabry. Në minutën e 64-t, Kolo Muani shënoi golin e vetëm për Eintracht Franfurtin, ndërsa Musiala realizoi golin e gjashtë dhe të fundit për gjigantin gjerman. Te Eintrachti në stol ishte portieri Diant Ramaj.

21:27

Bayerni udhëheq 5:0 pas pjesës së parë

Bayern Muencheni ka qenë bindës në pjesën e parë të ndeshjes së parë të edicionit të ri në Bundesligën e Gjermanisë. Bayerni e mbylli 5:0 pjesën e parë në udhëtim ndaj Eintracht Franfurtit. Serinë e golave e hapur Joshua Kimmich.

Ai shënoi në minutën e pestë, ndërsa gjashtë minuta më vonë epërsinë në 2:0 e ngriti Benjamin Pavard. Sadio Mane shënoi golin e tretë.

Për Manen është debutim në ndeshje zyrtare me fanellën e Bayernit. Ai shënoi në minutën e 29-të. Për 4:0 me u përkujdes Jamal Musiala. Ai shënoi në minutën e 35-të, ndërsa në minutën e 43-të golin e pestë e realizoi Serge Gnabry.

21:12

Mane shënon në debutimin në Bundesligë

Bayerni po udhëheq bindshëm në ndeshjen hapëse të edicionit në Bundesligë. Pas 29 minutave lojë, Bayerni po udhëheq 4:0 ndaj Eintracht Frankfurtit.

Joshua Kimmich ka shënuar për 1:0 në minutën e pestë. Për 2:0 shënoi Benjamin Pavard në minutën e 11-të. Ndërkohë Sadio Mane debutoi me gol në Bundesligë.

Ai realizoi gol të bukur me kokë në minuntën e 29-të, për rezultatin 3:0. Mane është transferuar nga Liverpooli. Ishte prej lëvizjeve më të bujshme të kësaj vere.