Sport

DC United transferon Benteken

 

Ish-sulmuesi i Liverpoolit dhe Aston Villas, Christian Benteke është transferuar te DC United, që garon në kampionatin MLS të SHBA-ve.

Benteke ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2024 me opsionin e vazhdimit edhe për një vit tjetër. Ai së fundi ishte pjesë e klubit anglez, Crystal Palace.