Sport

Hetuesit po dyshojnë se në kartonin e verdhë të Xhakës ishte përfshirë mafia shqiptare

 

Hetuesit, që po e hetojnë kartonin e mesfushorit Granit Xhaka në fitoren e Arsenalit në Premier League në Leeds sezonin e kaluar, po shqyrtojnë një komplot të dyshuar kriminal, që përfshin mafien shqiptare dhe një ish-futbollist profesionist, i cili është dënuar për trukim ndeshjesh.

“Sportsmail” zbuloi në muajin qershor se hetimi i Federatës së Futbollit të Anglisë (FA) për kartonin e verdhë të çuditshëm të Xhakës për humbje kohe në ndeshjen e dhjetorit të kaluar iu kalua Agjencisë Kombëtare të Krimit (NCA), e cila drejton luftën e Britanisë së Madhe kundër krimit të rëndë dhe të organizuar, raportoi Daily Mail.