Sport

Krasniqi e synon edhe me Dritën rrethin e tretë të Ligës së Konferencës

 

Mbrojtësi i krahut të djathtë te Drita, Besnik Krasniqi, synon që të luajë sërish në rrethin e tretë të Ligës së Konferencës. Drita ka marrë barazim të rëndësishëm në ndeshjen e parë ndaj Antwerpit, duke luajtur baras 0:0. Barazimi u jep shpresa të mëdha gjilanasve që të “luftojnë” për të kaluar tutje në garën e tretë për nga niveli të UEFA-s. Krasniqi u paraqit me Prishtinën në rrethin e tretë të Ligës së Konferencës në edicioni e kaluar (2021/2022).

Prishtina e kishte mposhtur Bodo/Glimtin në “Fadil Vokrri” 2:1, por humbja 2:0 në ndeshjen e dytë, bëri që të eliminohet. Krasniqi ka përvojë të madhe në futbollin e Kosovës dhe atë të Shqipërisë, ku ka veshur fanellat e disa klubeve të mëdha. Ndërkaq, në garat evropiane ka dhjetë paraqitje, ku ka shënuar një gol dhe ka bërë një asistim në turneun parakualifikues të Ligës së Kampionëve në kohën sa veshte fanellën e Prishtinës.