Sport

Ylli zyrtarizon Shirkon e Armsteadin

 

Klubi i basketbollit Golden Eagle Ylli është forcuar edhe me dy lojtarë për sezonin e ri. Ekipi nga Suhareka ka zyrtarizuar të shtunën, kroatin Henrik Shirko dhe amerikanin Malcolm Armstead.

Shirko, i cili ishte pjesë e Yllit sezonin e shkuar ka firmosur kontratë dyvjeçare kurse Armstead për një vit.