Sport

Lewandowski thotë se është i uritur për sukses te Barcelona

 

Robert Lewandowski u prezantua zyrtarisht si lojtar i Barcelonës të mërkurën dhe këmbënguli se ai ka ende uri për të vazhduar me shënimin e golave. Sulmuesi polak, i transferuar nga Bayern Muencheni për rreth 50 milionë euro, u prezantua përkrah presidentit të Barcelonës, Joan Laportas.

Prezantimi i sulmuesit erdhi një ditë pasi skuadra e La Ligas filloi turneun e saj me katër ndeshje në SHBA me një fitore të thellë 6:0 ndaj Inter Miamit të David Beckhamit. Lewandowski 33-vjeçar, i cili la kampionin e Gjermanisë pas një mosmarrëveshjeje për kontratë të re, si dhe përplasjen me trajnerin Julian Nagelsmann për zgjedhjet taktike, mezi pret të fillojë aventurën e tij te Barça.