Sport

Anglia rritet pasi “Euro 2020” përballet me valën e të nxehtit

 

Numri rekord i tifozëve në Kampionatin Evropian të Femrave është trajtuar me një yll, që shfaqet nga Anglia mikpritëse, edhe pse atyre u është dashur të përballen me një valë rekorde të nxehtit.

Dita e pushimit të martën midis fundit të fazës së grupeve dhe Anglisë, që luan kundër Spanjës në ndeshjen e parë të çerekfinales, të mërkurën mbrëma, për fat të mirë përkoi me më të keqen e vapës, e vendosur për të arritur një temperaturë të paparë deri në 40 gradë. Kjo ka sjellë edhe paralajmërime shëndetësore, si dhe ndërprerje të gjerë të trenave dhe fluturimeve.