Sport

De Ligt do të ketë pagë më të ulët te Bayerni

 

Qendërmbrojtësi Matthijs De Ligt do të ketë pagë më të ulët te Bayern Muencheni, sesa aktualja që e merr te Juventusi, ka raportuar të hënën TMW. Holandezi është pajtuar me pagë vjetore prej dhjetë milionë eurosh tek ekipi gjerman, një milion më pak se te Juventusi.

Ai me Bayernin do të firmosë kontratë pesëvjeçare dhe pritet të prezantohet gjatë kësaj jave.