Sport

Arrihet marrëveshja, Lewandowski te Barcelona

 

Saga rreth Robert Lewandowskit më në fund ka përfunduar, raporton eksperti i njohur i transferimeve Fabrizio Romano.

Romano prej ditësh ka ndjekur zhvillimin e së ardhmes së Lewandowskit, i cili në fund të sezonit të kaluar deklaroi se dëshiron të largohet nga Bayerni dhe më ekipi më i interesuar ishte Barcelona, ​​ku polaki do të vazhdojë karrierën.