Sport

Trajneri i Malishevës vlerëson përforcimet, pret ardhje të tjera

 

Malisheva ka prezantuar tre futbollistë të hënën. Kreshnik Bahtiri, Alush Gavazaj dhe Bleart Tolaj do ta ndihmojnë Malishevën në edicionin e ri në Superligën e Kosovës në futboll. Trajneri i Malishevës, Arsim Thaqi vlerëson përforcimet, por thekson se skuadrës i duhen edhe ardhje të tjera.

Malisheva vetëm përmes plejautit siguroi mbetjen në elitë. Disa lojtarë janë ndarë me skuadrën malishevase, por me Tolajn, Gavazajn e Bahtirin konkurrenca në grup pritet të rritet ndjeshëm.