Sport

Batatina beson në potencialin e ekipit për përmbysje të rezultatit

 

Tridhjetë minutat e para të ndeshjes së zhvilluar të enjten mbrëma ishin vendimtare që Llapi të mposhtej në ndeshjen e parë të kualifikimeve të Ligës së Konferencës në këtë edicion. Llapi humbi nga Buduqnosti në Mal të Zi me rezultatin 2:0.

Me rezultat identik, Llapi ishte mposhtur edhe nga Shkupi në edicionin debutues dhe më pas ishte eliminuar nga gara e tretë e UEFA-s për nga rëndësia.