Sport

Mirlind Dakut nuk i lejohet hyrja në Moldavi

 

Skuadra e Muras do të paraqitet pa Mirlind Dakun në ndeshjen kundër Sf. Gheorghe të Moldavisë. Ndeshja do të luhet sonte nga ora 19:00 dhe i takon raundit të parë kualifikues të Ligë së Konferencës.

Dakut nuk i është lejuar hyrja në Moldavi. Në fakt, Dakut nuk i është dhënë viza për të hyrë në Moldavi.