Sport

Kosova në grup me Ukrainën e Holandën

 

Përfaqësuesja e Kosovës në futsall do të ketë punë me Ukrainën dhe Holandën në Grupin 11-të, në kuadër të “Main Round” apo raundit kryesor, për kualifikim në Botërorin e vitit 2024.

Kosova ishte në vazon e tretë, ndërsa shorti është tërhequr të enjten gjatë ditës në Nyon të Zvicrës.