Sport

Roma njofton për ndërtimin e stadiumit të ri

 

AS Roma ka njoftuar të enjten se do të nisë ndërtimin e një stadiumi të ri.

Gjiganti italian ka arritur marrëveshje për ndërtimin e stadiumit dhe lajmi është bërë i ditur në faqen zyrtare të klubit italian.