Sport

Nadali tejkaloi lëndimin për të arritur në gjysmëfinale

Foto: Associated Press/AP
 

Ylli i tenisit, Rafael Nadal, ka tejkaluar një lëndim dhe me përmbysje të rezultatit ka mposhtur Taylor Fritzin për t’u kualifikuar në gjysmëfinale të Wimbledonit.

Spanjolli, që kishte një “time-out” mjekësor në fund të setit të dytë, ka fituar me rezultatin 3:2 në sete (3:6, 7:5, 3:6, 7:5, 7:6).