Sport

Prizreni ndryshon sërish emrin dhe shpall synimet e mëdha

 

Përforcimi i parë për edicionin e ri te Ponte Prizreni është një basketbollist vendor. Skuadra prizrenase do te vazhdojë të forcohet me vendorë, përpara se të vendosë për lojtarët e huaj. Kështu ka insistuar trajneri Arbnor Rifati, që ka folur të martën për KOHËN.

Prizreni e nisi me Meriton Ismailin, që ishte pjesë e Sigal Prishtinës prej fillimit të karrierës. Më pas vazhdoi kontratën me qendrën Urim Zenelaj.