Sport

Rrugëtimi i suksesshëm i Krasniqit deri te kualifikimet e Championsit

 

Ermal Krasniqit i janë dashur pak më shumë se pesë vjet në futboll për të pasur mundësinë që të luajë në kualifikimet e Ligës së Kampionëve. Ylli i Ballkanit, që kishte filluar të luante futboll të madh në moshën 17-vjeçare, të martën në mbrëmje do të debutojë në garën e madhe evropiane për klube. Debutim në Champions do të jetë edhe për skuadrën e Ballkanit, e cila do ta luajë ndeshjen e parë kundër Zhalgirisit nga Lituania. Dueli zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” dhe i takon raundit të parë kualifikues të Ligës së Kampionëve.

“Realisht kam filluar vonë rrugëtimin e të bërit lojtar, por gjithmonë kam pasur besim në aftësitë e mia dhe në karakterin tim. Gjithmonë kam qenë i rrethuar me njerëz që më kanë përkrahur shumë si familja, menaxheri Kastriot Telaku dhe gjithmonë duhet t’i jam mirënjohës profesorit Bylbyl Sokoli, i cili besoi në cilësitë e mia dhe prej Ligës së Dytë kërkoi që të luaj në Superligë”, u shpreh Krasniqi të dielën për KOHËN.