Sport

Yllli polak i tenisit, Swiatek, organizon turne bamirësie

 

Numri një i botës në tenisin e femrave, Iga Swiatek e Polonisë, do të jetë organizatore e një turneu për bamirësi në muajin tjetër.

Fondet që do të mblidhen do të dhurohen për fëmijë dhe tinejxherë të prekur nga lufta në Ukrainë.