Sport

Braziliani Marclei premton gola për Prishtinën

 

Kur vendosi të transferohej në Kosovë, synimi i sulmuesit nga Brazili, Marclei Cesar, ishte të qëndronte sa më gjatë në elitën e futbollit kosovar dhe ta dëshmonte veten si njëri prej golashënuesve më të mirë të huaj. Ai do të luajë në elitën e vendit edhe në edicionin e ri.

Edicioni 2022/23 do të jetë i treti për brazilianin 33-vjeçar në Superligën e Kosovës, por me klubin e katërt dhe njërin prej më të suksesshmëve. Cesar do të jetë pjesë e skuadrës së Prishtinës, me të cilën ka arritur marrëveshje njëvjeçare.