Sport

Llapi e mbyll baras miqësoren ndaj Makedonia GP

 

Pa fitues është mbyllur ndeshja në mes të Llapit dhe Makedonia Gjorgje Petrov.

Ndeshja miqësore e luajtur në Kërçovë ka përfunduar me rezultat të barabartë, 1:1 të dielën. Golin për fituesin e Kupës së Kosovës e ka shënuar Alef Firmino në minutën e 71-të.