Sport

Ylli do të reagojë pasi mbeti pa dy lojtarë të rëndësishëm, synon Edon Maxhunin

 

Erjon Kastrati e Mikaile Tmushiq ishin prej lojtarëve kryesorë të Golden Eagle Yllit, që e mbrojti titullin e kampionit të Kosovës në basketboll. Edhe në serinë finale të plejofit ndaj Trepçës, Kastrati e Tmushiq u shquan me paraqitje të mira. Dhe Trepça reagoi menjëherë duke transferuar të dy lojtarët vendorë të Yllit të Suharekës.

Kastrati e Tmushiq tashmë janë pjesë e ekipit mitrovicas, ndërsa Yllin e pret mision i vështirë për t’i zëvendësuar ata. Te Ylli kanë pranuar se e kishin të pamundur të bënin oferta si të Trepçës për dy reprezentuesit e Kosovës. Në klubin suharekas tashmë kanë nisur punën për të mbushur boshllëkun e krijuar pas largimit të Kastratit e Tmushiqit. Dhe kjo nuk është e lehtë, sidomos për faktin se tregu vendor nuk ofron shumë zgjidhje sa u takon lojtarëve.