Sport

Madridi dëshiron të jetë nikoqir i garave në Formula 1

Foto: AP/Ilustrim
 

Madridi ka shprehur interesim për t’u bërë nikoqir i garave në Formula 1, kanë thënë zyrtarë të këtij qyteti të enjten. Barcelona aktualisht është nikoqire e “Grand-Prixave” në Formula 1 dhe ka kontratë deri në vitin 2026.

Tani edhe kryeqyteti spanjoll ka shprehur interesim për t’u bërë organizator.