Sport

Ballkani transferon një sulmues brazilian

 

Skuadra e Ballkanit ka transferuar një sulmues brazilian në radhët e veta. 
Të enjten në mbrëmje, Ballkani njoftoi në faqen zyrtare të klubit në “Facebook”, se e ka angazhuar sulmuesin Lucas Cardoso. 

Sipas suharekasve, braziliani ka nënshkruar kontratë deri në verën e vitit 2023. 
“Në të shkuarën, Cardoso ka luajtur me ekipe si FC Drita, FK Partizani, Besa e Kavajës dhe së fundmi ishte pjesë e Qyzljarit.